0
Zaznacz stronę
Jak przechowywać ciastka by zachowały świeżość? To pytanie, które zapewne nurtuje wielu z Was. Do świąt mamy jeszcze trochę czasu, jednak warto nie zostawiać sobie wszystkiego na ostatnią chwilę. Wypiekanie świątecznych ciastek można rozpocząć już teraz. Ostatnio opowiadaliśmy Wam o naszych mieszankach Very Christmas Cookies (wpis można poczytać tutaj), z których upiec można pyszne, kruche, korzenne ciasteczka. Dziś chcielibyśmy wspomnieć kilka słów na temat tego, jak prawidłowo przechowywać ciastka. By dłużej zachowały swoją świeżość i były kruche, ważne jest kilka wskazówek. W ten sposób za jednym razem można upiec ich większą ilość i schować „na potem”.
Zatem jak przechowywać ciastka by zachowały świeżość? Po upieczeniu i całkowitym wystudzeniu najlepiej przechowywać w szczelnie zamkniętej metalowej puszce lub plastikowym pudełku. Do tego ważne jest, aby to pudełko bądź puszka schowane było w suche i chłodne miejsce. W ten sposób ciastka nie chłoną niepotrzebnych zapachów z zewnątrz, nie stają się wilgotne i można przechowywać je nawet do kilku tygodniu. Elegancka puszka po brzegi wypełniona ciastkami upieczonymi z mieszanek Baking Concept sprawdzi się idealnie jako podarunek świąteczny dla naszych najbliższych.
Kolejnym rozwiązanie na przechowywanie ciastek są tradycyjne szklane słoiki z pokrywką. Zwykle mamy takie w domu po przeróżnych przetworach. Wystarczy zwyczajnie włożyć ciastka do słoika, a potem mocno go dokręcić.
Jeśli ciastka mają być dekorowane jakimiś dodatkami typu krem czy dżem to najlepiej robić to tuż przed podaniem ciastek. W przeciwnym razie pod wpływem kremu ciastka po prostu zmiękną, stracą swoją chrupkość i kruchość.
Mamy nadzieję, że w tych kilku słowach pomogliśmy Wam odpowiedzieć na pytanie jak przechować ciastka po upieczeniu. Zapraszamy też serdecznie do poczytania poprzednich wpisów na naszym blogu. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku oraz na Instagramie.